przewodnik po wnętrzach

Witaj w naszym subiektywnym przewodniku!

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do pięknych, finezyjnie zaprojektowanych wnętrz. Wspólnie, poprzez nasze porady, wskazówki oraz bezustannie poszerzaną wiedzę przeprowadzimy Cię przez labirynt jakim jest dekorowanie mieszkania.

wybierz nastrój wnętrza

Styl minimalistyczny - przestronna oaza spokoju

Nina 17.02.2017
Nastrój tego wnętrza:
Jeśli cenicie sobie przestronne, estetyczne wnętrza, a nadmiar dekoracji uważacie za zbędny, z pewnością przypadnie Wam do gustu schludny styl minimalistyczny, coraz częściej stosowany w nowoczesnych wnętrzach. Poniżej prezentujemy Wam jego najważniejsze cechy.

W minimalistycznym wnętrzu liczy się przestronność, dlatego nie znajdziecie w nim nadmiaru mebli, a tym bardziej bibelotów. W doborze mebli stawia się na to, co absolutnie konieczne, tak by nie tworzyć niepotrzebnego chaosu i nie zagracać wnętrza. Nie oznacza to, że musimy definitywnie rezygnować z wszelkich dekoracji, bez których wystrój często wydaje się nijaki. Warto postawić na pojedyncze, wyraziste akcenty, które dodadzą wnętrzu charakteru.

Kolejnym ważnym aspektem wnętrza w stylu minimalistycznym są gładkie, jasne powierzchnie, najczęściej w jasnych kolorach (choć mile widziane są też kontrasty). Próżno szukać w nim miszmaszu wzorów i kolorów, który zrujnowałby tak ważną dla tego stylu harmonię. Zamiast kwiecistych zasłon, znajdziemy w nim zatem estetyczne rolety, a kolorową narzutę na łóżku zastąpi co najwięcej kilka dekoracyjnych poduszek w stonowanych kolorach.