przewodnik po wnętrzach

Witaj w naszym subiektywnym przewodniku!

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do pięknych, finezyjnie zaprojektowanych wnętrz. Wspólnie, poprzez nasze porady, wskazówki oraz bezustannie poszerzaną wiedzę przeprowadzimy Cię przez labirynt jakim jest dekorowanie mieszkania.

wybierz nastrój wnętrza

Styl ekologiczny - z naturą za pan brat

Nina 15.03.2017
Nastrój tego wnętrza:
W dzisiejszych zabieganych czasach, na przekór wszechogarniającemu rozwojowi technologicznemu, coraz więcej osób stawia na naturalność, również w zakresie wystroju wnętrz. Doskonałym rozwiązaniem jest w takim przypadku miły dla oka i przyjazny dla środowiska styl ekologiczny, którego kluczowe cechy opisujemy poniżej.

Nie trudno zgadnąć, że w stylu ekologicznym prym wiedzie wszystko, co naturalne. Dużą wagę przywiązuje się do materiałów, które zgodnie z filozofią stylu powinny być jak najmniej przetworzone. Wśród tkanin królują len i bawełna, które sprawiają, że we wnętrzach panuje sielska, spokojna atmosfera. Warto postawić na zwiewne firany, zasłony lub rolety o naturalnym składzie i w ciepłych odcieniach.

Bardzo ważnym elementem stylu ekologicznego jest drewno, a ponadto popularnością cieszą się wiklina, ceramika i kamień. Istotne jest, by drewno występowało w naturalnych odcieniach, reprezentując w ten sposób bliskość natury.