przewodnik po wnętrzach

Witaj w naszym subiektywnym przewodniku!

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do pięknych, finezyjnie zaprojektowanych wnętrz. Wspólnie, poprzez nasze porady, wskazówki oraz bezustannie poszerzaną wiedzę przeprowadzimy Cię przez labirynt jakim jest dekorowanie mieszkania.

wybierz nastrój wnętrza

Styl nowojorski - ponadczasowa klasyka i elegancja

Nina 04.05.2017
Nastrój tego wnętrza:
Choć surowy styl minimalistyczny nadal nie wychodzi z mody, coraz większą popularnością cieszy się od niedawna nawiązujący do klasyki styl nowojorski, który zachwyca swą ponadczasową elegancją. Wnętrza w stylu nowojorskim bez wątpienia przykuwają uwagę i są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie odrobinę blichtru.

W stylu nowojorskim liczy się przede wszystkim jakość i dbałość o szczegóły. Królują w nim eleganckie dodatki i szlachetne materiały, takie jak welur i aksamit. Dużą rolę odgrywa symetria, którą można osiągnąć choćby poprzez zestawienie ze sobą dwóch kanap, stolików czy puf. Na podłodze świetnie sprawdzą się eleganckie dywany, w oknach polecamy natomiast zawiesić ciężkie, przykuwające uwagę zasłony.

Absolutnym must have w mieszkaniu urządzonym w stylu nowojorskim jest duża liczba dekoracyjnych poduszek ułożonych na kanapie, a ponadto warto postawić na wyraziste dodatki, jak choćby eleganckie żyrandole.