przewodnik po wnętrzach

Witaj w naszym subiektywnym przewodniku!

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do pięknych, finezyjnie zaprojektowanych wnętrz. Wspólnie, poprzez nasze porady, wskazówki oraz bezustannie poszerzaną wiedzę przeprowadzimy Cię przez labirynt jakim jest dekorowanie mieszkania.

wybierz nastrój wnętrza

Styl industrialny – przestrzeń i niezależność

Jagoda 03.08.2017
Nastrój tego wnętrza:
Styl industrialny przybył do Polski zza oceanu. Jego początki sięgają czasów recesji, w wyniku której opuszczono niezliczone zakłady przemysłowe, by po jakimś czasie znów je zagospodarować.

Styl industrialny przybył do Polski zza oceanu. Jego początki sięgają czasów recesji, w wyniku której opuszczono niezliczone zakłady przemysłowe, by po jakimś czasie znów je zagospodarować. Dziś styl industrialny ma dużo bardziej ekskluzywny wydźwięk, a jego surowy charakter często kojarzony jest z wolnością i niezależnością, co tłumaczy jego popularność wśród reprezentantów młodego, odnoszącego sukcesy pokolen

1

Kluczowym elementem stylu industrialnego jest przestrzeń. W industrialnych wnętrzach unika się w nim nadmiaru podziałów na odrębne pomieszczenia. Wysokie ściany często są pozbawione tapety, farby, czy nawet tynku, przyczyniając się do powstania specyficznego surowego klimatu często spotykanego we współczesnych loftach.

2

Kolejną cechą tego charakterystycznego stylu jest wyraźny minimalizm. Nadmiar dekoracji i bibelotów nie jest tu mile widziany, a dodatki ograniczają się do poszczególnych przedmiotów, takich jak figurki, rośliny doniczkowe czy dekoracyjne poduszki.

3

Nie bez znaczenia w dużej loftowej przestrzeni jest dostęp do światła dziennego. Choć zdarza się usłyszeć opinię, że w stylu industrialnym nie ma miejsca zasłony i firany, warto pomyśleć o odpowiednio dobranych dekoracjach okiennych ze względów czysto praktycznych. Wysokie loftowe okna często mają nietypowe wymiary, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zlecić uszycie wybranych produktów na miarę.

4

W stylu industrialnym królują chłodne odcienie szarości, czerni i bieli, które od czasu do czasu bywają przełamane żywymi kolorami. Dominującymi materiałami są beton, stal, kamień i szkło. Niewątpliwą zaletą tego stylu jest fakt, że nie musimy przesadnie martwić się o wykończenie – oprócz surowych ścian w loftowych wnętrzach często spotykane są rury, elementy wentylacji czy plątaniny kabli.

5

Styl industrialny zdecydowanie nie jest dla każdego – wielu z nas ceni sobie bardziej przytulne wnętrza, w których można wykazać się drygiem do dekoracji. Mimo to wnętrza urządzone w tym stylu mają coraz większą rzeszę zwolenników, którzy na pierwszym miejscu stawiają niezależność i klimatyczny na swój sposób minimalizm.  

Komentarze