Jak mierzyć okno?

Zasłona  

Pamiętaj, że możesz zamówić jedną lub dwie zasłony, w zależności od aranżacji Twojego pomieszczenia. Wymierz jeden z dwóch rodziajów zasłon: na kołach lub z plastikowymi haczykami. W każdym przypadku podążaj za poniższą instrukcją mierzenia okna.

Uwaga! 
W przypadku niektórych tkanin, jeśli zasłona jest szersza niż 120cm, jest ona zszywana z dwóch kawałków (np. szerokość zasłony 195cm: 120+75cm). Mimo tego, uszyte tak zasłony wyglądają bardzo estetycznie.
Umiejscowienie zszycia na zasłonie jest zależne od tego czy jest to zasłona na prawą stronę (szew blisko prawego końca) czy na lewą stronę okna (szew blisko lewego końca) Jeśli zamawiasz zasłonę  tylko na jedną stronę okna napisz w wiadomości informację, na której części będzie wisiała.

Czy wiesz, że zasłonę można powiesić na dwa sposoby?

 1. Zasłona na haczykach


 Zasłona z fałdą, czyli innowacja na rynku polskim.

 • Czy wiesz, że zasłona z fałdą ma wszyte specjalne haczyki zwane fleksami? Dzięki nim możesz swobodnie regulować wysokość zasłony i niwelować wszelkie nierówności aż do 7cm. Dodatkowym atutem jest łatwość zawieszania takiej zasłony na karniszu lub szynie oraz możliwość prania dekoracji wraz z haczykami.

  Pamiętaj! Zasłona z haczykami pozostaje zawsze pofałdowana. Nie musisz jej poprawiać na karniszu!


2. Zasłona na kołach


 

 Pamiętaj!

 • Wybrany rozmiar zasłony to szerokość na płasko (bez uwzględnionego efektu dekoracyjnej fali)
  • Zwróć uwagę na kolor karnisza, aby dobrać odpowiednie kółka: srebrne lub złot


   Nasza Rada !
   Jeśli przy zasłonie na kołach planujesz uzyskać efekt "dekoracyjnej fali"   na całej długości karnisza, szerokość zasłony pomnóż razy 2 (np. szerokość karnisza to 150 cm, jednak chcemy uzyskać efekt fali - potrzebna długość materiału 300 cm)

  Szerokość zasłony
Zmierz szerokość swojego karnisza lub obszaru, który chcesz zasłonić.

  Wysokość zasłony
zmierz wysokość od górnej części karnisza do punktu, w którym powinna się kończyć zasłona, np. do podłogi.  Gdy wybrałeś zasłonę na kołach, dodaj jeszcze 2 cm.

 
Roleta

 Wybierając sposób mocowania, zwróć uwagę na funkcjonalność, czyli swobodne otwieranie i zamykanie okna.

Uwaga!
W przypadku niektórych tkanin, jeśli roleta jest szersza niż 120cm, jest ona zszywana z dwóch kawałków (zszycie znajduje się pośrodku rolety) Mimo tego, uszyte tak rolety wyglądają bardzo estetycznie.

Czy wiesz, że roletę można powiesić na dwa sposoby?

 • Roleta mocowana do wnęki okiennej

  Szerokość rolety
  Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Często szerokość w różnych punktach pomiaru nie jest identyczna. Roleta mocowana do wnęki okeinnej musi być do niej idealnie dopasowana, abyś mógł swobodnie ją podnosić i opuszczać za pomocą mechanizmu.
  Przyjmuje się: szerokość wnęki - 1cm = szerokość rolety

    Wysokość rolety
  Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach i podaj najmniejszy wymiar. Od podanego najmniejszego wymiaru odejmij około 1 cm i zapisz wynik.
  Przyjmuje się: wyskość wnęki - 1cm = wysokość rolety 


 • Roleta mocowana do sufitu / ściany

   Szerokość 
  rolety
  Zmierz wnękę okienną w kilku miejscach, uwzględniająć zakładkę (margines)od 2 do 4 cm z prawej i lewej strony okna (razem około 8cm), aby uniknąć bocznych prześwitów promieni światła i całkowicie zakryć wnękę okienną
  Przyjmuje się: szerokość wnęki + około 8 cm = szerokość rolety

   Wysokość rolety
  Zmierz wysokość od sufitu lub od dowolnego miejsca na ścianie do punktu, w którym powina się skończyć roleta, na przykład do końca parapetu lub podłogi.